Vilniuje bus statomi pirmieji protingi daugiabučiai namai

Jau kitų metų rudenį Vilniuje Šeškinės ir Fabijoniškių mikrorajonų sankirtoje iškils trijų daugiabučių gyvenamųjų namų kompleksas „LightHouse“, kurio plėtojimu užsiims viena didžiausių nekilnojamojo turto vystymo bendrovių Lietuvoje „MG Valda“.

„Pastaraisiais metais daug diskutuojame apie išaugusius gyvenimo kokybės standartus, tačiau vidutinės klasės projektuose vis dar pasigendame aukštų kokybinių rodiklių ir novatoriškų sprendimų, kurie palengvintų buitį“,- pasakojo „MG Valdos“ direktorė Sigita Survilaitė-Mekionienė.

Anot jos, gyvenamųjų namų komplekse įdiegus „protingų namų sistemą“, iki šiol taikytą tik individualiems namams, šios sistemos privalumus gyventojai pajustų gaudami kur kas mažesnes sąskaitas už šildymą.

„Turbūt nėra Lietuvoje gyventojo, kuriam nebūtų aktualus šildymo klausimas. Ieškodami būdų, kaip užtikrinti efektyvų ir taupų šildymą, nusprendėme ne tik siekti kokybiškų techninių namo charakteristikų, tačiau ir įdiegti šilumos kontrolės bei automatizuotos apskaitos prietaisų sistemas, kurias protingai išnaudojant, anot specialistų, galima sutaupyti net iki 30 procentų šildymo sąnaudų“, – sakė „LightHouse“ projektą vystančios bendrovės direktorė S. Survilaitė-Mekionienė.

Šilumos kontrolės sistema veikia kiekviename bute pastačius šilumos reguliavimo prietaisą arba prie sistemos jungiantis per interneto ryšį iš bet kurios pasaulio vietos. Kiekvienas buto gyventojas tokiu būdu gali programuoti, kuriuo metu kokiose patalpose turi būti užtikrinama norima temperatūra. Sistema veikia efektyviau įdiegus automatizuotą apskaitos prietaisų nuskaitymą, kuomet gyventojas gali stebėti tiek savo, tiek viso namo gyventojų suvartojamus energetinius išteklius, sekti statistiką ir kaupti duomenis.

Plėtojamas kompleksas lengvų ir šviesių namų vardu pavadintas ne tik dėl buitį palengvinančių protingiems namams būdingų sprendimų. „Projekto vystytojai mums suteikė galimybę į „LightHouse“ pažvelgti nestandartiškai, paieškoti išskirtinumo kuriant šviesa ir lengvumu pulsuojančius namus, – teigė UAB „Eventus Pro“ direktorius ir architektas Sigitas Sparnaitis. – Lietuvos klimatas tikrai nelepina saulėtų dienų pertekliumi, todėl spręsdami pastato fasadus „žaidėme“ įvairių dydžių langais bei balkonų tūriais, sąmoningai, kontrasto principu, vienoms statinio dalims suteikdami tamsius tonus stengėmės atskleisti baltos spalvos spindesį“.

Pasak S. Sparnaičio, visi architektūriniai sprendimai šiame projekte derinti su aukštais reikalavimais pastatų energetiniam ekonomiškumui, todėl buvo ieškoma balanso tarp šilumos taupymo ir atvirumo šviesai. Dėl šių priežasčių projekte atsirado daug ažūrinių, peršviečiamų elementų, kurie naudojami balkonų atitvarose, laiptinėse. Iš atskirų pakopų suformuoti laiptai netrukdys natūraliai dienos šviesai patekti į šių namų laiptines bei butų prieangius, o butuose numatomi didesni langai su aukštomis šilumos izoliacinėmis savybėmis.

Per pirmąjį statybų etapą iš viso bus įrengti 156 butai nuo 37 iki 89 kv.m. Namus jungs uždaras kiemas, automobilių parkavimui bus skirta 2-jų aukštų požeminė stovėjimo aikštelė. Į gyvenamųjų namų komplekso „LightHouse“ I-ąjį etapą bendrovė „MG Valda“ ketina investuoti daugiau nei 30 milijonų litų.

Rinkos naujove turėtų tapti ir tai, kad vieno iš trijų statomų „LightHouse“ namų butai bus parduodami su pilna skandinaviško stiliaus apdaila.

„Lietuvos bankui patvirtinus atsakingo skolinimo nuostatus maksimali būsto paskolos dalis sumažėjo iki 85 proc, todėl ne kiekvienam tapo lengva sukaupti 15 proc. nuosavų lėšų bei dar papildomai turėti santaupų būsto įsirengimui. Mūsų siūlomas pilnos apdailos variantas leis žmonėms ne tik sutaupyti laiko įsirengimui, bet ir gauti finansavimą butui su pilna apdaila. Be to, norime pakeisti požiūrį į įprastai siūlomą pilną apdailą ir kilstelėti kokybės kartelę, todėl konsultuodamiesi su interjero dizaineriais parinkome skandinaviško tipo apdailą, kurios pagrindiniai akcentai – šviesios spalvos, medinės grindys ir kokybiškos apdailos medžiagos”, – sakė “MG Valdos” direktorė S. Survilaitė-Mekionienė.

Oficialus projekto pristatymas visuomenei numatomas gegužės viduryje, tačiau jau dabar pradedamos rezervacijos pirmiesiems būsto pirkėjams, užsiregistravusiems www.lhouse.lt. Pastarieji, kaip žada projekto vystytojas, sulauks individualių pasiūlymų ir palankiausių įsigijimo sąlygų. 2-jų kambarių butai šiame projekte kainuos nuo 180 000 litų, 3-jų kambarių – nuo 250 000 litų.

UAB „MG Valda“ jau yra įgyvendinusi būsto plėtros projektą „North star“ Šiaurės miestelyje, „Smėlio namus“ Antakalnyje ir „Žirmūnų namus“ Žirmūnuose. Šiuo metu bendrovė dar vysto „Antakalnio terasų“ projektą Vilniaus Antakalnio mikrorajone.

Šaltinis: alfa.lt

capital

Partneriai

Butų nuoma Vilniuje
Namai Vilniuje
Sklypai Vilniuje
Patalpos Vilniuje
Visos teisės saugomos © 2010-2016 m. Butai Vilniuje